Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio.
 

Aliquam sem. In hendrerit nulla quam nunc, accumsan congue. Lorem ipsum primis in nibh vel risus.


Pixsmart Pre- Pixsmart XL

Tüm dünyada kodlama, dolayısıyla programlama eğitimleri erken yaşlarda okul öncesi dönemden başlayarak ilkokulda verilme eğilimindedir.

Oyunlarımız çocuklarımıza problem çözerken odaklanma, dikkati sürdürme, algoritmik dizilme kodlama mantığı, programlamanın temel konularını (karar yapıları, sıralama algoritmaları gibi) ve bilgisayar sistemlerinin anladığı dili olan ikili kodlamayı ( ikili sayı sistemlerinin çalışma mantığını) öğreten iyi bir yardımcı oyun olması amacıyla hazırlanan Pixsmart xl içerisinde yön koşullu yapılar sıralama ikili kodlama algoritma oluşturma algoritması verilen kodlama alanını renklendirme gibi herbir bölüm kendi içinde kolaydan zora  giden birçok etkinliğe yer verilmiştir. Son olarakta bilgisayarsız kodlama ( metin yada blok) nasıl nasıl geçileceği örnek uygulama üzerinden gösterilmiştir.

Pixsmart dünyasında bilgisayara dair bazı temel kavramların çocuklara, keçe etkinlikleriyle tanıtılması hedeflenmektedir. Bu sayede henüz işlem öncesi ve somut işlem döneminde olan çocuk soyut kavramları zihninde görselleştirebilir. Algoritma ve kodlama mantığını daha çok küçük yaşlarda kavrar. Pixsmart etkinlikleri yapmak çocuğun dikkat süresinin uzamasına yardımcı olur. Pixsmart bunu bilgiyi istematik ve bütünlük içinde sunarak basit hatırlatmayı kolaylaştırarak algoritmik dizilme becesini kazandırarak sağlar.